Фонд громади «Добробут» втілює проєкт для внутрішньо переміщених осіб

З перших днів повномасштабної війни Благодійна організація «Фонд громади міста Дубна «Добробут» працює задля допомоги та забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб і людей, які постраждали від воєнних дій в Україні. В червні нас підтримала міжнародна благодійна організація Global Fund for Community Foundations. Вона відреагувала на наш запит про потребу в наданні психологічної підтримки та допомоги, спрямувавши фінансування.

Першочергово благодійна організація забезпечила комунікацію для представників цільової аудиторії, створивши інформаційні спільноти в месенджерах. Зокрема, в телеграмі та у вайбері адміністратори каналів «Дубно: Ресурсний центр» долучають учасників та публікують актуальну інформацію. Додатково на прохання внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО) створили спільноту «Чат ВПО, Дубно», де між собою спілкуються самі ж переселенці.

Спершу Фонд громади міста Дубна організував фокус-групове дослідження щодо стану ВПО у місті. Його менторами стали виконавча директорка Інституту «Республіка» Олександра Гліжинська та координатор мережі «Активна громада» Віталій Гліжинський. Під час опитування переселенці, пересічні дубенчани, волонтери та працівники органів влади розповіли з якими проблемами та особливостями проживання ВПО зіткнулась дубенська громада. Результати цього дослідження були представлені на зустрічі, на якій громадські організації Дубенщини та регіону об’єднали свої зусилля. БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут» на чолі з Миколою Мандзюком, Фундація імені князів-благодійників Острозьких в особі голови Ради директорів Ruslan Kraplych, БФ «Карітас-Дубно» з керівником о. Андрієм Ковалем, Rotary-Club «Dubno» з очільницею Вікторією Костюк підписали меморандум для злагодженої й ефективної роботи, яка стосується переселенців.

А вже за тиждень переселенці спільно з дубенчанами на базі БФ «Карітас-Дубно» працювали й вели душевні розмови. Тим самим учасники заходу «Поділися хлібом своїм» зробили корисну справу, тому що частину випічки передали кільком багатодітним сім’ям Дубна.

Нині триває організація та проведення занять із групової психологічної терапії для людей, які постраждали від військових дій в Україні. Тренери-психологи працюють і з дітьми, і з дорослими.

Окрім того, у вересні стартує комплекс тренінгів із метою інтеграції в громаду та розв’язання питань самореалізації як внутрішньо переміщеними особами, так і тими, хто постраждав від війни. Навчатиме охочих досвідчений тренер, очільник програм соціально-економічного розвитку громад і регіонів Руслан Краплич. Надалі запланована менторська підтримка й інформаційний супровід учасникам навчальних заходів.

Previous
Previous

У Дубні стартували зустрічі підтримки

Next
Next

Фонд громади міста Дубна «Добробут» здобув грантову підтримку