Учасники Школи активного громадянина в Дубні реалізовують перші ідеї

Уже не вперше Школа активного громадянина в Дубні дає свої результати. Цьогорічне навчання, організоване БО «Фонд громади міста Дубна «Добробут» при підтримці Global Fund for Community Foundations, не стало виключенням. Учасники, які в червні взяли участь у дводенному семінарі, отримали можливість фінансування на реалізацію своєї ідеї.

«Проєкт Школи активного громадянина в місті Дубні відбувається уже не вперше. Проба була у 2017 році. Ідея стала успішною. Також тоді реалізували кілька проєктів, які мали відображення, і зараз у Дубні можна побачити наслідки проєктів. Щодо цього року, то ми намагаємось повторити успішну історію, попередній досвід. І, варто зауважити, що саме такий проєкт є чудовим варіантом знайти цікаві ідеї від людей, містян про те, яким би мало бути місто, успішне місто, місто для комфортного проживання. І дуже важливо мати майданчик, де люди можуть зустрітися, активні люди можуть комунікувати й пробувати реалізовувати нові проєкти», – пояснив голова Фонду громади Дубна «Добробут» Микола Мандзюк.

А от чому Школа активного громадянина важлива – тренери зауважують таке:
«Надзвичайно важливо проводити такі заходи, школи, навчання регулярно. Щоб, по-перше, підтягувати нових людей. По-друге, підтримувати ініціативу активістів, які вже зараз працюють, щоб підживлювати їх, показувати їм, що їхні напрацювання мають продовження. Відповідно такі школи, такі заходи, допомагають розширювати коло активних людей у громаді. А це гарно впливає на розвиток самого міста», – каже тренерка з розвитку громадських ініціатив Надія Артем’єва.

«Цей проєкт надзвичайно корисний, тому що в нашій державі станом на зараз ще немає достатньої кількості активних громадян, на жаль. І чим більше людей ми зможемо навчити бути активними і як впроваджувати їхні ідеї в життя – тим краще буде для нашої країни», – додає керівниця напрямку розвитку культури філантропії ISAR-єднання Ольга Нікольська

Після навчання учасники подавали проєктні заявки з бюджетом для реалізації своєї ідеї. І ось 9 серпня в Дубні почався старт молодіжного проєкту «Патріотична мобільна ігромайстерня», авторкою якого є Ольга Чорнобай. Участь у ньому взяли молодіжні ради Тараканівської, Варковицької, Дубенської громад та Студентська рада Дубенського педагогічного коледжу.

«Суть проєкту полягає в тому, що актив молодіжних рад бере участь у семінарі-інтенсиві, навчається як проводити патріотичну гру-синергію «Своєрідна нація», – розповіла Ольга Чорнобай. – Ми вирішили організувати такий семінар-тренінг-інтенсив, щоб створити можливості для обміну досвідом молоді. Для того, щоб їх забезпечити практичним ресурсом, який вони далі зможуть використати у своїй діяльності, діяльності в молодіжній раді й діяльності з питань реалізації молодіжної політики у своїй громаді».

Гра охопила 9 цікавих тем, зокрема культуру, історію нашої країни, традиції та звичаї та ін. Гравці, крім змагань у красномовстві, співів українських пісень, визначення особистостей, які зробили значний внесок у розвиток української державності, визначали рівень своєї відповідальності та можливості для розвитку України на сучасному етапі.

«Сьогоднішня гра принесла нам всім дуже багато позитивних емоцій, оскільки саме в теперішній час, саме під час теперішньої ситуації організація подібних молодіжних заходів є надзвичайно важливою. Оскільки це розвиває в нас почуття патріотичної відповідальності, почуття національної приналежності до українського народу. Ми більш мотивовані вивчати рідну історію, рідне мистецтво, наші традиції, повторювати вже вивчений матеріал та надавати його молоді, нащадкам, передавати досвід від покоління до покоління», – поділилась враженнями учасниця Дар’я.

«Мені сподобалось живе спілкування. Найбільше, тому що після карантину і після початку війни, коли ми були на дистанційному навчанні, ми не мали такого живого спілкування. І це найбільше гріє душу, що можна знову зібратися всім і просто насолодитись живим спілкуванням каже інша учасниця Ірина. А їхні слова про хороші враження від гри доповнює Максим:
«Враження дуже позитивні. Мені найбільше сподобалася атмосфера і колектив, який зібрався».

Проєкт далі триватиме два місяці, протягом серпня і вересня 2023 року. І завданням для учасників було навчитися правильно проводити гру, мотивувати потенційних гравців до участі та проводити у своїй молодіжній спільноті цю гру-синергію. Авторка соціального проєкту вважає, що старт вдався.

«Сьогодні гра пройшла дуже успішно. Учасники проявили високу активність. Вони показали те, що вони відкриті до спілкування, те, що вони мають велике бажання до дії. І, якщо чесно, то мені дуже сподобався сьогоднішній старт проєкту. Дуже надіюсь на те, що продовження проєкту буде тривале і результативне, – резюмувала Ольга Чорнобай.

Наразі очікуються старти інших проєктів, які підготували учасники Школи. І результати неодмінно будуть. Фонд громади своєю чергою планує проводити Школу активного громадянина щорічно.

Previous
Previous

Олександр Пахай і Борис Павлушко про діяльність під час війни

Next
Next

Американець у Дубні: робити корисні справи можна будь-де